SET/SS11X12MMTC - 6pc starter cutter set 12mm
SKU SET/SS11X12MMTC-trend
Sold out
Original price
Availability:
Out of stock
Est Delivery 3 - 7 Working Day
Shipping information
We work hard to get your order out quickly and securely.
  • Fast Dispatch – Orders are processed promptly once placed.
  • Trusted Couriers – We use reliable delivery partners.
  • Clear Costs – Shipping is calculated at checkout, based on size and weight.
  • Peace of Mind – We’ll keep you updated every step of the way.
Returns & warranty
  • 28 Days to Return – If it’s not right, just bring it back in its original condition.
  • Quick Refunds – Once we’ve checked your return, we’ll refund you promptly.
Trend 6 piece router cutter set - 12mm shank
  • The set contains three non-bearing cutters comprising 2 straight cutters, 6.3mm and 12.7mm diameter a 45° 'V' groove and three bearing guided cutters; 2 roundover cutters in 6.35mm and 9.5mm radii and a 4mm radius Roman ogee.